Nemecké noviny Suddeutsche Zeitung písali v článku s názvom „Lekáreň v kohútiku“: skúsenosti z pokusov vykonaných na látkach podobných hormónom ukazujú, že lieky vykazujú požadované účinky aj pod predpísanou koncentrovanosťou, teda v nižšej koncentrácii. Z toho vyplýva, že vo vode sa nachádzajúce estrogénne látky nie sú rovnocenné s účinkami antikoncepčných tabletiek, ale predsa vedú k tomu, že samce rýb sa menia na samičky, kým u iných zvierat spôsobujú ďalšie rozmnožovacie problémy.


Mohli by sme sa dočítať aj o iných odstrašujúcich príkladoch: v berlínskej kanálovej vode našli vedci v extrémne vysokej koncentrácii röntgen – kontrastné látky. Medzičasom sa zoznam nájdených liekov v kanalizačnej vode čoraz viac rozširoval: beta – blokátory, prostriedky na utíšenie bolesti, sedatíva, antibiotiká, prostriedky proti rakovine, astme, epilepsii a reume. Vo vode odhalený zoznam prostriedkov sa podobá zoznamu z lekárne.


Jeden odborník úradu ochrany životného prostredia nemeckej oblasti Hessen, Georg Berthold, v uplynulých rokoch preskúmal 77 meracích staníc zásobníkov podzemnej vody, ktoré sú prameňmi zásobovania pitnej vody v okolí Rýn-Majna. Menej ako jednu tretinu našli oslobodenú od zvyškov liekov, skoro 40% čiastočne a v 30% objavili jednoznačné znečistenie liekmi. Najviac sa preukázalo znečistenie od prípravkov na zníženie cholesterolu. Kontrola vody preukázala vo viac ako polovici prostriedky na utíšenie bolesti. Berthold zhrnul výsledok svojho prieskumu takto: „Prítomnosť antibiotík v povrchovej vode nie je mimoriadny jav, je to všeobecný stav.“

Hore uvedený obrázok ukazuje cestu priemyselného znečistenia z tovární, až do vodovodného kohútika.


K tomu, aby sme zostali zdraví, potrebujeme vývoj našich aktívnych mozgových buniek. Tieto mozgové bunky slúžia na to, že prácu nášho organizmu necháme na prirodzenej ceste.


Naša krv je preťažená, preto ju treba odľahčiť. Mnohí sa pokúšajú pomôcť si tak, že siahajú po liekoch, kupujú si rôzne liečivé soli a využívajú rôzne liečenia, prípadne naháňajú jeden liečivý prameň za druhým.


Zvyšky liekov v pitnej vode

Vedeli ste, že nemeckú pitnú vodu vypilo pred vami už približne 7 ľudí? Vedeli ste, že lieky sa nevstrebávajú úplne, ale väčšinou sa znova vymyjú z organizmu? Vedeli ste, že tieto látky sa dostanú znova cez systém odpadovej vody a vodného čističa do vodovodného kohútika do pitnej vody?


Nie sú to pre Vás absolútne nové správy, lebo z času na čas sa objavia podobné správy v médiách, aby potom onedlho znova upadli do zabudnutia. Ale na to, aby sme na ne mohli zabudnúť, je téma pitnej vody príliš dôležitá pre život.


V pitnej vode sa nachádzajúce zvyšky liekov, hormóny a jedovaté látky, ktoré dostávame denne do nášho organizmu, a nie len vtedy, keď pijeme vodu z kohútika, ale i s čajom, kávou, polievkami, z cestovinami varenými vo vode, z ryžou alebo hocijakým iným jedlom, ktoré pripravujeme pridávaním vody. Tieto jedy, prítomné vo vode v akejkoľvek malej koncentrácii rozvinú účinok v jemnom, citlivom ľudskom organizme.


Neplodnosť kvôli vode z kohútika


Skutočnosť, že organizmus si vyberie estrogény nachádzajúce sa v antikoncepciách a tie sa hore uvedenými spôsobmi znova dostanú do pitnej vody, z ktorej celé obyvateľstvo pije je dosť odpudzujúca. Keby sme situáciu pochopili ironicky, mohli by sme povedať, že stojíme pred znásobením účinkov antikoncepcie:

  • Tabletka naruší prirodzené funkcie orgánu ženy a zabráni tehotenstvu
  • Dostávajúc sa z pitnej vody do organizmu muža vyvolávajú zoženštenie, ktoré vedie k neplodnosti.

Napísal: Jens Trautwein (výpis z brožúry Voda je elixír života, príspevok sa vzťahuje na Nemecko.)